DEKAMİN

DEKAMİN

One More Dekamin D vitamini, K vitamini ve bazı vitamin gruplarını içeren One More International Dekamin yeni lansmanı yapılan bir üründür. Ürün çeşitliliğimiz her geçen gün artmaya devam etmektedir. One More bantları arasında Dekamin markası da yerini aldı.

ONE MORE DEKAMİN

One More Dekamin
One More Dekamin D vitamini, K vitamini ve bazı vitamin gruplarını içeren One More International Dekamin yeni lansmanı yapılan bir üründür. Ürün çeşitliliğimiz her geçen gün artmaya devam etmektedir. One More bantları arasında Dekamin markası da yerini aldı.

D VİTAMİNİ
Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, vücudun D vitamini ihtiyacını karşılayan en iyi kaynak güneştir. Ancak bazı durumlarda takviye gerekebilir bu eksikliği neden son teknoloji ile gidermeyelim? D vitamini, vücuttaki çeşitli sistemlerde ve 200’den fazla gen üzerinde güçlü etkileri olan önemli bir vitamindir.

Vücudunuzun kalsiyumu emmesini ve kemiklerinizin sağlıklı büyümesini desteklemeye yarar. Eksikliği çocuklarda kemiklerin sertleşmemesine ve kolay kırılmasına, yetişkinlerde ise şekilsiz kemiklere (osteomalazi) sebep olur.

Diğer önemli vücut fonksiyonları için de gerekir. Bağışıklık sistemini ve kas ve sinir sistemini düzenler. Ayrıca insan hücrelerinin yaşam döngüsünde önemli rol oynar.

D VİTAMİNİ FAYDALARI
-Hastalıklara karşı korur
Bağışıklık sistemini güçlü tutarak, hastalığa neden olan virüs ve bakterilerle savaşabilir. Lupus, fibromiyalji, tiroid, inflamatuvar bağırsak hastalığı, metabolik sendrom, romatoid artrit, Crohn hastalığı, böbrek hastalıkları, multipl skleroz gibi kronik hastalıkların yanı sıra; grip, tüberküloz gibi bulaşıcı hastalık riskini azaltmaya yardımcıdır.
-Depresyonu azaltır
Ruh halini düzenlemede, kronik yorgunluk, anksiyete ve depresyonu önlemede önemli rol oynayabilmektedir.
-Kilo vermeye yardımcıdır
Araştırmalar ekstra kalsiyum ve D vitamininin iştahı bastırıcı bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir.
-Kemik sağlığını korur
Kemiğin yapı taşı olan kalsiyumun düzenlenmesinde etkilidir; bağırsaklardan kalsiyumu emmek ve böbrekler yoluyla atılan kalsiyumu geri almak için gereklidir. Kas ve kemik hastalıklarını önleyebilmekte ve tedavi edebilmektedir.
-Solunum enfeksiyonlarını azaltır
D vitamini seviyeleri düşük olan çocuklar ve yetişkinler astım, alerjik hastalıklar, soğuk algınlığı veya üst solunum yolu enfeksiyonları için daha yüksek risk altındadırlar.
-Diyabet riskini azaltır
İnsülin seviyelerini düzenleyerek diyabet yönetimine yardımcı olur. Araştırmalarda D vitamininin seviyeleri, kan şekeri ve azalan insülin direnci ile ilişkili bulunmuştur.
-Sağlıklı hamilelik için gereklidir
D vitamini eksik olan hamilelerde preeklampsi gelişme riski ve sezaryen ihtiyacı daha fazladır. Bu nedenle hamilelere folik asit ile birlikte doktorlar tarafından önerilmektedir.
-Kanseri önlemede etkilidir
Hücreler arasındaki iletişimi düzenlemeye yardımcıdır. Araştırmalar kalsitriolün, kanser hücresi ölümünü artırarak, hücre çoğalmasını ve kanserin ilerlemesini azaltabileceğini göstermektedir. Özellikle kolon, prostat, pankreas ve meme kanserlerinin önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynayabilmektedir.
-Kalp hastalığı riskini azaltır
Kan basıncı kontrolünde ve arter hasarını önlemede etkilidir. D vitamininin eksikliği hipertansiyon, hiperlipidemi, miyokard enfarktüsü, kalp yetmezliği ve felç ile ilişkilidir.
-Bilişsel bozuklukları önler
Beynin gelişiminde ve fonksiyonlarının düzenlenmesinde, sağlıklı bir sinir sisteminde önemli rol oynar. Yaşam boyunca yeterli düzeyde D vitamininin muhafaza edilmesi, yaşa bağlı nörolojik rahatsızlıkların önlenmesine yardımcıdır. Parkinson, Alzheimer, demans ve bilişsel gerileme olan yaşlılarda D vitamini eksikliği yaygındır.
-İltihabı azaltır
Araştırmalar, artan D vitamini seviyeleriyle birlikte, iltihabın işareti olan C-reaktif protein seviyelerinde azalma olduğunu göstermiştir.
-Cilt sağlığını korur
Bu vitamin derinin fonksiyonunu etkilemekte; sedef ve egzama gibi deri hastalıklarının tedavisinde yardımcı olmaktadır.D Vitamini Eksikliği Belirtileri
D vitamini eksikliği vücudun her bölümünü dolaylı ve doğrudan olumsuz yönde etkilemektedir. D vitamini eksikliği kan tahlili ile ortaya çıkmaktadır ve kişide çeşitli belirtilerle kendini göstermektedir.

D vitamini eksikliği olan kişiler kendindeki belirtileri dikkatlice takip edip gerekli tahlil ve tetkiklerini yaptırmaları gerekmektedir.

D vitamini eksikliği genellikle kendini aşağıdaki belirtilerle göstermektedir:

Sürekli ısınamama ve üşüme problemi
Kilo verirken yavaş kilo verme veya kilo verememe
Genel yorgunluk ve halsizlik hali
Tüm vücudunda veya belirli bölgelerdeki kemiklerde ağrı
Denge problemi ve kuvvet kaybı
Sık sık beliren baş ağrısı
Depresyon
Sürekli değişen ruh hali
Tırnak ve saç dökülmesi
İnce eklemlerde ağrı
Terleme
Gözaltlarındaki morarma
Uyku sorunları
D vitamini eksikliği durumlarında genellikle yukarıda bahsettiğimiz problemler görülmektedir. Bu problemler kişide görülmeye başladığında mutlaka bir uzmana başvurmalıdır.

D Vitamini Eksikliği Nedenleri
D vitamini eksikliği nedenleri çoğunlukla farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. D vitamini eksiliğinin bazı nedenleri;

Güneş ışınlarından yeterince faydalanmamak
Obezite
Yeterli ve sağlıklı beslenmeme
D vitamini sentezinin ve atılımının azalması
Karaciğer yetmezliği
Kronik böbrek yetmezliği
Genetik hastalıklar
Sağlıksız yaşam tarzı

D vitamini eksikliği genellikle düzenli bir tedavi ile düzenlenmektedir. D vitaminin vücuda faydaları, diyabete karşı korur, kalp ve ruh sağlığını korur, kas ve kemiklere fayda sağlar ve korur, diyabet yani şekere karşı korur. D vitamini eksikliği olan kişilerde de fayda sağladığı yerlerde problemler ortaya çıkmaktadır.

One More International Dekamin
K Vitamini eksikliği belirtileri nelerdir?
K vitamini eksikliğinde görülen en önemli belirti aşırı kanamadır. Vücutta kesilen veya yaralanan bir bölgede kanın pıhtılaşmasının gecikmesine bağlı olarak aşırı kanama görülebileceği gibi vücudun herhangi bir yerinde yara veya kesik olmadan nedensiz kanamalar da meydana gelebilir. Bunun haricinde K vitamini eksikliğinde görülen diğer belirtiler şu şekilde sıralanabilir:

Ciltte kolay çürüme,
Tırnak altlarında küçük kan pıhtılarının görülmesi,
Vücut mukoza zarlarında kanamalar,
Koyu siyah renge sahip veya bir miktar kan içeren dışkı yetişkinlerde görülen belirtiler arasındadır.

Bebeklerde K vitamini eksikliğini işaret eden belirtiler ise:
Göbek kordonu bölgesinde kanama olması,
Yüzde, ciltte, burunda, sindirim sisteminde veya vücudun farklı bir bölgesinde kanama olması,
Sünnet yapılan bebekte iyileşmenin gecikmesi ve sürekli kanama olması,
Ani beyin kanamaları gibi durumları içerebilir.

K Vitamini eksikliği nedenleri nelerdir?
K vitamini eksikliği, besinlerle birlikte yeterli K vitamininin alınmamasının yanı sıra birçok farklı durumda da gelişebilen bir sorundur. Yetişkinlerde oldukça nadir görülen K vitamini eksikliğinde genellikle rol oynayan etkenler şunlardır:

Warfarin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımı,


Antibiyotik kullanımı (Antibiyotikler bağırsak florasına zarar verdiğinden vücutta üretilen K vitamini miktarını azaltır),
K vitamini içeriği çok düşük bir beslenme planının uygulanması,
Vücutta besinlerle alınan yağların emiliminde bozukluklara neden olan hastalıklar,
Çölyak hastalığı (gluten enteropatisi), Crohn hastalığı ve ülseratif kolit gibi inflamatuar bağırsak hastalıkları,
Karaciğer ve safra yollarına ilişkin hastalıklar,
Kistik fibrozis, Bağırsakların bir bölümünün çıkarılmış olması.

Yeni doğmuş bebeklerde daha yaygın olarak görülen K vitamini eksikliğinde rol oynayan nedenler ise şunlardır:
Anne sütünün K vitamini bakımından yetersiz olması,
K vitamininin anne plasentasından bebeğe iyi bir şekilde transfer olmaması,
Yeni doğmuş bebeklerde yaşamın ilk birkaç günlük döneminde vücut tarafından K2 vitamininin henüz üretilemiyor olması,
Yeni doğmuş bebekte yaşamın ilk döneminde karaciğerin henüz yeterli ölçüde kullanılamıyor olması.

Burada D vitamini ve K vitamini hakkında bilgi verdik, One More International Dekamin ürünü piyasaya çıktığında konumuzu ürüne göre ve uzman görüşüne göre düzenleyeceğiz.

K ve D Vitamini Bir Arada

Dekamin, sağlığımız için hayati önem taşıyan iki vitamini bir araya getiren mucizevi bir ürün. İçeriğindeki D vitamini, kandaki kalsiyumu dengelerken K vitamini ise kemiklerin bu kalsiyumdan faydalanmasını sağlıyor.

Sağlık Problemlerini Önler

Kapalı alanda çalışma ve düzensiz beslenme yüzünden vücudumuz K ve D vitamini üretemiyor. Kaynaklar tükendiğinde ise tepki vermeye başlıyor. Kemik ağrısı, uykusuzluk, gözaltı morlukları, kilo vermede güçlük ve üşüme gibi belirtilerle kendini gösteren K ve D vitamini eksiklikleri ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor.

Kanserden korur

Hücreler arasında köprü görevi yapan D vitamini, kan akışını hızlandırarak zararlı hücreleri yok ediyor ve kanser hücrelerinin gelişimini yavaşlatıyor. K vitamini ise, kan pıhtılaşması görevini üstlenerek damarları ve böbrekleri koruyor.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Vücudumuzdaki K ve D vitamin değerleri düştüğünde çocuklarda gelişim zayıflarken yetişkinlerde ise kanserden kalp hastalıklarına kadar giden zorlu bir süreç başlıyor.

Kapalı alanda çalışma ve düzensiz beslenme yüzünden vücudumuz K ve D vitamini üretemiyor. Kaynaklar tükendiğinde ise tepki vermeye başlıyor. Kemik ağrısı, uykusuzluk, gözaltı morlukları, kilo vermede güçlük ve üşüme gibi belirtilerle kendini gösteren K ve D vitamini eksiklikleri ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor. Bu şikayetlerden herhangi birine sahipseniz öncelikle doktorunuza başvurarak bir kan testi yaptırmalı ardından Dekamin kullanmaya başlamalısınız.

Dekamin, sağlığımız için hayati önem taşıyan iki vitamini bir araya getiren mucizevi bir ürün. İçeriğindeki D vitamini, kandaki kalsiyumu dengelerken K vitamini ise kemiklerin bu kalsiyumdan faydalanmasını sağlıyor. Hücreler arasında köprü görevi yapan D vitamini, kan akışını hızlandırarak zararlı hücreleri yok ediyor ve kanser hücrelerinin gelişimini yavaşlatıyor. K vitamini ise, kan pıhtılaşması görevini üstlenerek damarları ve böbrekleri koruyor.

Ürün İçeriği

D Vitamini: Bağışıklık sisteminin çalışmasında yardımcıdır. Sinir sistemini, kasları, kemikleri ve kalp sağlığını korur, iştahı keserek kilo vermeye yardımcıdır ve diyabete karşı korur.

K Vitamini: Kemik sisteminde ve kan pıhtılaşmasında görevli protombin proteini üretimine yardımcı olur. Kalp damar, kemik ve zihinsel sağlıkta etkilidir. Yaşlanmaya bağlı unutkanlıkları azaltır.

C Vitamini: C vitamini, damarlarımızı, kaslarımızı, kıkırdaklarımızı ve kemiklerimiz için hayati önem taşıyan kolajeni oluşturuyor ve maalesef vücudumuz C vitaminini üretmiyor ve olanı da vücuttan doğrudan attığı için depolanmıyor sürekli takviye gerekiyor. Bunun yanında; alkol ve sigara kullanımında vücuttaki C vitamini oranı ciddi ölçüde azaldığı için mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Faydaları ise şu şekilde; bağışıklık sistemini güçlendiriyor, göz hastalıklarına karşı koruyor, felç geçirmeyi ve kansızlığı önlüyor, nezle ve grip etkilerini azaltıyor, eklem ve kas ağrılarını dindiriyor, zinde bir görüntü sağlıyor.

Magnezyum: Kas ve sinir sistemini düzenliyor, hücrelerin enerji üretmesini sağlıyor, adet ağrılarını ve menopoz sıkıntılarını hafifletiyor. Bağırsakları çalıştırıyor. Çocukların kemik gelişimini destekliyor. Yetişkinleri kalp hastalıkları, diyabet, migrenden koruyor. Vücuttaki iltihabı azaltıyor.

Nasıl kullanılır?

Transdermal dalga teknolojisi ile üretilen Dekamin, yapıştırılacak yer temizlendikten sonra kuru bölgeye direkt olarak yapıştırılır. Bandın içerisinde bulunan bitkisel besin değerleri vücudun ihtiyaç duyduğu kadarını 24 saat boyunca yavaşça emer. Emilen bu besin değerleri hiçbir kayba uğramadan kılcal damarlardan kana karışır, üstelik ne eksik ne de fazla; vücudun ihtiyacını alıp kanalları kapatır. Böylece günlük vitamin desteğimiz karşılanmış olur.

İlaç olmadığı için mide, karaciğer ve böbrekte hiçbir hasara yol açmaz. Göz ve vücudun diğer hassas noktaları ile temastan kaçınılmalıdır. Yanık ve yaralı bölgelerde kullanılmaz.

Transdermal dalga teknolojisi nedir?

Hap almak veya iğne olmaktan hoşlanmayanlar için ideal bir yöntemdir. Etken maddelerin bir bant yüzeyine yerleştirilmesi ve deriye yapıştırıldığı anda kılcal damarlardan geçerek direk hücresel olarak etki sağlaması yoludur. Özetle; yapıştır ve iyileş, işte bu kadar basit…

geldoy-whatsapp-butonu

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp